Aranan
Sık Kullanılanlara Ekle Sık Kullanılanlara Ekle
Giriş Sayfası Yap Giriş Sayfası Yap
Menü

 
Haberler\TARIMA DAYALI EKONOMİK YATIRIMLARA YÜZDE 50 HİBE DESTEĞİ
TARIMA DAYALI EKONOMİK YATIRIMLARA YÜZDE 50 HİBE DESTEĞİ
 
Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ 14.12.2013 tarih ve 28851 sayılı resmi gazetede yayınlandı.
Tebliğ kapsamında yatırımcılar belirtilen konularda hibe desteğinden faydalanmak için başvuruda bulunabilecek. Yatırımcılar ülke genelinde sadece bir adet proje başvurunda bulunabilecekler.
 
Hibe Kapsamında Değerlendirilecek Projeler
 
Ekonomik yatırımlar destekleme programı kapsamında; Tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik yeni tesislerin yapımı, Tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik mevcut faal olan veya olmayan tesislerin kapasite artırımı ve teknoloji yenilenmesi, Tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik kısmen yapılmış yatırımların tamamlanması, Alternatif enerji kaynakları kullanan yeni seraların yapımı, Tebliğ kapsamında bulunan konularla ilgili tarımsal faaliyetlere yönelik yapılmış veya yapılacak tesislerde kullanılmak üzere, alternatif enerji kaynaklarından jeotermal, biyogaz, güneş ve rüzgar enerjisi üretim tesislerinin yapımı, Koyun, keçi ve manda konularında sabit yatırım projeleri, hibe desteği kapsamında değerlendirilir.
 
Kimler Başvurabilir?
Proje başvuruları gerçek ve tüzel kişiler ( kollektif şirket, limited şirket ve anonim şirket şeklinde kurulmuş olan şirketler ve bunların aralarında oluşturdukları ortaklıklar ile  tarımsal amaçlı kooperatifler, birlikler ile bunların üst birlikleri) tarafından yapılır. Gerçek ve tüzel kişilerin Bakanlık tarafından oluşturulan çiftçi kayıt sistemine veya Bakanlık tarafından oluşturulmuş diğer kayıt sistemlerine son başvuru tarihinden önce kayıtlı olması gerekir.
 
Projenin Yüzde 50’si Hibe
 
Ekonomik yatırımlar için proje başvurularında hibeye esas proje tutarı, gerçek kişi başvurularında 300.000 Türk Lirasını, tüzel kişi başvuruları için ise 800.000 Türk Lirasını geçemez. Hibeye esas proje tutarının %50’sine hibe yoluyla destek verilir. Diğer %50’si oranındaki tutarı başvuru sahipleri kendi kaynaklarından temin etmekle yükümlüdür.
 
SON BAŞVURU TARİHİ
 
Tebliğde belirtilen usul ve esaslara göre hazırlanan proje teklifleri 27 Ocak 2014 tarihine kadar yatırımın yapılacağı İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne teslim edilebilir. Detaylı bilgi için www.tarim.gov.tr adresi ziyaret edilebilir.
 
 
Listeye Geri Dön

Haberler  Kategorisindeki Diğer Yazılar
8 Mart Dünya Kadınlar Günü
EN KOLAY PROJEYE EN KOLAY HİBE
HONAMLI TEKELERİ YARIŞTI
Honamlı Keçisi Irk Olarak tescil edildi.
Honamlı Yörükleri 15. Sindel Yaylası Yörük Şöleni Yapıldı
ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN
Atatürk Ölmedi!
Kurbanlık Hayvan Alımlarında Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI
Dev keçi sadece Türkiye'de...Duyurular
Sevindiklerimiz & Üzüldüklerimiz
Ulusal Haberler
Anket
Henüz anket eklenmemiş.
Kullanıcı Girişi
 Email :  
 Şifre   :
Yeni Üye | Şifremi Unuttum 
Faaliyet Takvimi (Kasım)
# Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
44  123456
4578910111213
4614151617181920
4721222324252627
48282930    

Nöbetçi Eczaneler

Antalya'da Hava
Isparta'da Hava
Honamlı Yörükleri Kültür ve Dayanışma Derneği honamli@honamliyorukleri.org.tr - WebMail