Aranan
Sık Kullanılanlara Ekle Sık Kullanılanlara Ekle
Giriş Sayfası Yap Giriş Sayfası Yap
Menü

 
HOY-DER\Başkanın Mesajı
Başkanın Mesajı
 
 
      
 MERHABA DOSTLAR,
 
Bu sitenin amacı; Honamlı Yörükleri arasında iletişim sağlamak, kaynaşmak, kültürümüz hakkında araştırma yapmak, yapılan araştırmaları yayınlamak ve desteklemek, atalarımızın yaşam biçimini incelemek ve günümüz insanlarına aktarmaktır.
   Toplumlar gelişiyor, günün koşullarına göre yaşam şekilleniyor. Yörüklerde de, günün koşullarına göre yaşam değişiyor, gelişiyor. Eskiden sürekli göçerek kışlaklarda, yazlaklarda ve güzleklerde yaşayan yörükler, bu gün yerleşik hayata geçmişlerdir. Artık devlet yönetiminde, sivil toplum örgütlerinde, sanatta, ticarette yaşamın her alanında yerlerini almışlardır. İçimizden yazarlar, sanatçılar, dünya ve olimpiyat şampiyonu sporcular çıkmıştır. Eskiden ürettiği hayvan ve hayvan ürünlerini satan, tuz ticareti yapan Honamlılar bu gün ulusal ve uluslararası düzeyde üretim ve satış yapan işletmelere geçmişlerdir. Günümüzde konargöçerliği yaşamamış çok yörük vardır. Bunların, eski yaşam biçimleri ve sosyal hayat ile ilgili bilgilendirilmeleri gerekmektedir. 
   Bunun için bu siteyi kurduk.  Özgürce değerlerimizi inceleyip ön plana çıkarmak istiyoruz. Sitemize koyduğumuz tüm bilgilerin doğru olmasına dikkat ediyoruz. Sitemizin sürekliliği için tüm dostlardan destek ve ilgi bekliyoruz.
Saygılarımla...
 
   Mahmut TOROS
 Hoy-Der Genel BaşkanıListeye Geri Dön

HOY-DER  Kategorisindeki Diğer Yazılar
Başkanın Mesajı
Tarihimiz
HOY-DER
Dernek Üyeleri
Dernek Tüzüğü
Üyelik FormuDuyurular
Sevindiklerimiz & Üzüldüklerimiz
Ulusal Haberler
Anket
Henüz anket eklenmemiş.
Kullanıcı Girişi
 Email :  
 Şifre   :
Yeni Üye | Şifremi Unuttum 
Faaliyet Takvimi (Eylül)
# Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
35     123
3645678910
3711121314151617
3818192021222324
39252627282930

Nöbetçi Eczaneler

Antalya'da Hava
Isparta'da Hava
Honamlı Yörükleri Kültür ve Dayanışma Derneği honamli@honamliyorukleri.org.tr - WebMail